Kesä 2023
Kiitos kesäkauden taiteilijavieraille ja taidekodilla vierailleille! Ensi kesää odotellessa taidekoti on avoinna tilauksesta.
Kesän 2023 taiteilijavieraina omat näyttelynsä Ylenille pystyttävät Heli Laaksonen, Miikka Lappalainen, Tarmo Thorström sekä Marja Lehto.
Taidekoti on avoinna heinäkuussa keskiviikkoisin, torstaisin, lauantaisin ja sunnuntaisin sekä Rauman pitsiviikolla joka päivä klo 12-16. Lisäksi taidekoti on avoinna Suomen kuvataiteen päivänä 10.7. klo 10-16.
Ennakkoon voit varata lipun visitrauma.fi-sivuston verkkokaupasta
Pääsymaksut: 6 euroa / aikuinen, 3 euroa / lapsi. Hinnat sisältävät sisäänpääsyn ja opastuksen. Veistosnäyttelyn lisäksi on mahdollisuus tutustua alkuperäisasussaan olevaan taiteilijan työhuoneeseen sekä Ylenin viehättävään kotitaloon, jossa on myös kahvila.
Värikkäissä patsaissa riittää tutkittavaa myös lapsille, joten taidekoti soveltuu hyvin koko perheen käyntikohteeksi.
